Mariovi.
S modlitbou za děti zlých rodičů.
Ťuky ťuky ťuky ťuk
ať jsi holka
nebo kluk.
Sotva se proklubeš
výkřiky rány slova
do nahé tváře tvé
útočí zas a znova.
V nejlepším mlčení,
jenomže i to bolí.
(ohýbej stromeček, zvykne si na cokoliv)
Rákoska zpívá písničku
poznamená kůžičku.
Tomu dala, tomu víc,
tomu málo, tomu nic.
A mnoho maličkých
bývá už v komůrce utraceno.
(maminka, to je tak něžné jméno)
Dušičky nevinné
na skladě k dostání,
v podstatě zadarmo,
koupi nic nebrání.
Komu se narodíš?
Pohladí, nebo zbije?
(a kdo to rozhodne? Záměr, či loterie?)
Ťuky ťuky ťuky ťuk,
ať jsi holka,
nebo kluk.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
1 komentář:
Tohle je tedy opravdu moc povedené, trefné, silné, naléhavé,smutné, hořké...
Okomentovat