středa 12. listopadu 2008

Bez názvu

Mariovi.
S modlitbou za děti zlých rodičů.


Ťuky ťuky ťuky ťuk
ať jsi holka
nebo kluk.


Sotva se proklubeš
výkřiky rány slova
do nahé tváře tvé
útočí zas a znova.
V nejlepším mlčení,
jenomže i to bolí.

(ohýbej stromeček, zvykne si na cokoliv)

Rákoska zpívá písničku
poznamená kůžičku.
Tomu dala, tomu víc,
tomu málo, tomu nic.
A mnoho maličkých
bývá už v komůrce utraceno.

(maminka, to je tak něžné jméno)

Dušičky nevinné
na skladě k dostání,
v podstatě zadarmo,
koupi nic nebrání.
Komu se narodíš?
Pohladí, nebo zbije?

(a kdo to rozhodne? Záměr, či loterie?)


Ťuky ťuky ťuky ťuk,
ať jsi holka,
nebo kluk.

1 komentář:

Lucie řekl(a)...

Tohle je tedy opravdu moc povedené, trefné, silné, naléhavé,smutné, hořké...