Čekám
až se Země pootočí
až mě Slunce
zahřeje
Čekám
až věci minulé
přestanou bolet
neúprosně
Čekám
až srdce hladové
přivykne
půstu
Čekám
až se něco změní
až se něco
stane.
pondělí 29. prosince 2008
čtvrtek 18. prosince 2008
Zatím
zatím jsem slabá
jako květ pampelišky
přes noc se změním v lehounké
chmýří... jen klidně foukni
zatím jen hledám
písničku do své sbírky
přes den si střídám šťastné i teskné
chvilky... které si přečti
zatím se toulám
za zády stíny
uprostřed moří tajemných
slzí... a ty mi setři
jako květ pampelišky
přes noc se změním v lehounké
chmýří... jen klidně foukni
zatím jen hledám
písničku do své sbírky
přes den si střídám šťastné i teskné
chvilky... které si přečti
zatím se toulám
za zády stíny
uprostřed moří tajemných
slzí... a ty mi setři
neděle 30. listopadu 2008
Pro Hanničku
Od Tomáše Josky
Pro Hanničku
Když z jitra češeš si vlasy a vlnky ve vaně šplouchají,
je to jako když zlatavé klasy po ránu sluníčko hledají.
A poté co hřeben skončí svou práci,
svou něžnou krásou zveš každého k tanci.
Je radost být s někým koho miluji a ještě krásnější je, když miluje tě též,
na jinak smutném světě je hned krásněji, a to je pravda, žádná lež.
Pro Hanničku
Když z jitra češeš si vlasy a vlnky ve vaně šplouchají,
je to jako když zlatavé klasy po ránu sluníčko hledají.
A poté co hřeben skončí svou práci,
svou něžnou krásou zveš každého k tanci.
Je radost být s někým koho miluji a ještě krásnější je, když miluje tě též,
na jinak smutném světě je hned krásněji, a to je pravda, žádná lež.
Musíte být rychlí když jdete venčit chrty
Musíte být rychlí když jdete venčit chrty
obezřetní i mezi přáteli
neboť cokoliv řeknete může být
však to znáte.
Musíte být štíhlí na prknech předváděcích mol
výkonní v práci a v církvi usmívat se široce
silní v nesnázích a vždy nad věcí
a taky nosit to správné oblečení.
Tak celý život je hledáním
někoho s kým mohu prostě být
sama sebou a víc
už nemusím.
obezřetní i mezi přáteli
neboť cokoliv řeknete může být
však to znáte.
Musíte být štíhlí na prknech předváděcích mol
výkonní v práci a v církvi usmívat se široce
silní v nesnázích a vždy nad věcí
a taky nosit to správné oblečení.
Tak celý život je hledáním
někoho s kým mohu prostě být
sama sebou a víc
už nemusím.
pátek 28. listopadu 2008
Jestliže
jestliže mlčím
jestli se nedívám
jestli se ztrácím
řeknu podívám se
a najdu
na dně pochyb a slibů
lehký nádech
vůně, dotek
tichý příslib nadějí
jestli moc mluvím
jestliže nespím
jestliže tě volám
nepovím usnu
hledám
jestli se nedívám
jestli se ztrácím
řeknu podívám se
a najdu
na dně pochyb a slibů
lehký nádech
vůně, dotek
tichý příslib nadějí
jestli moc mluvím
jestliže nespím
jestliže tě volám
nepovím usnu
hledám
pondělí 17. listopadu 2008
Jednou se nenadechnu
jednou se nenadechnu
schovám ruce mezi dveře
mezi keře
pošeptaných slov
jednou se zaraduji
až probudí mne
levandule
utržená bez zákazů z hor
jednou se nezastavím
s hlavou v mechu
si povzdechnu
ještě nechoď ještě trochu
ještě jsi tu ještě jsem tu
schovám ruce mezi dveře
mezi keře
pošeptaných slov
jednou se zaraduji
až probudí mne
levandule
utržená bez zákazů z hor
jednou se nezastavím
s hlavou v mechu
si povzdechnu
ještě nechoď ještě trochu
ještě jsi tu ještě jsem tu
středa 12. listopadu 2008
Bez názvu
Mariovi.
S modlitbou za děti zlých rodičů.
Ťuky ťuky ťuky ťuk
ať jsi holka
nebo kluk.
Sotva se proklubeš
výkřiky rány slova
do nahé tváře tvé
útočí zas a znova.
V nejlepším mlčení,
jenomže i to bolí.
(ohýbej stromeček, zvykne si na cokoliv)
Rákoska zpívá písničku
poznamená kůžičku.
Tomu dala, tomu víc,
tomu málo, tomu nic.
A mnoho maličkých
bývá už v komůrce utraceno.
(maminka, to je tak něžné jméno)
Dušičky nevinné
na skladě k dostání,
v podstatě zadarmo,
koupi nic nebrání.
Komu se narodíš?
Pohladí, nebo zbije?
(a kdo to rozhodne? Záměr, či loterie?)
Ťuky ťuky ťuky ťuk,
ať jsi holka,
nebo kluk.
S modlitbou za děti zlých rodičů.
Ťuky ťuky ťuky ťuk
ať jsi holka
nebo kluk.
Sotva se proklubeš
výkřiky rány slova
do nahé tváře tvé
útočí zas a znova.
V nejlepším mlčení,
jenomže i to bolí.
(ohýbej stromeček, zvykne si na cokoliv)
Rákoska zpívá písničku
poznamená kůžičku.
Tomu dala, tomu víc,
tomu málo, tomu nic.
A mnoho maličkých
bývá už v komůrce utraceno.
(maminka, to je tak něžné jméno)
Dušičky nevinné
na skladě k dostání,
v podstatě zadarmo,
koupi nic nebrání.
Komu se narodíš?
Pohladí, nebo zbije?
(a kdo to rozhodne? Záměr, či loterie?)
Ťuky ťuky ťuky ťuk,
ať jsi holka,
nebo kluk.
Tátovi
tak tohle je březový háj
ráj
ozářen slunečním
posvěcen světlem
měsíčním
klid těla
písaři se už nevcítí
tráva nezemře
zavoní
tlumenou vůní tlení
listů popsaných
ráj
ozářen slunečním
posvěcen světlem
měsíčním
klid těla
písaři se už nevcítí
tráva nezemře
zavoní
tlumenou vůní tlení
listů popsaných
pondělí 10. listopadu 2008
UZDRAVENÁ
.
Samota už není opuštěná
Touha už není bezmocná
Vášeň už není nemocná
Spánek už není smrt z milosti
Oka mžik pohledem věčnosti
Víno už není pitná kůra
Sen už není noční můra
Jen motýl co se vrátil
Že někoho tu ztratil
Samota už není opuštěná
Touha už není bezmocná
Vášeň už není nemocná
Spánek už není smrt z milosti
Oka mžik pohledem věčnosti
Víno už není pitná kůra
Sen už není noční můra
Jen motýl co se vrátil
Že někoho tu ztratil
Milost
já les
a každý strom v něm
koruny zvon
sklání se a líbá
doteky šeptá
je on
ztichle
mizí v srdci cizí noc
proto snes mi dej mi
věčná kouzla hvězdy
věčnou moc
nebo už nevzlétne
nikdy fénix
ve mně
a každý strom v něm
koruny zvon
sklání se a líbá
doteky šeptá
je on
ztichle
mizí v srdci cizí noc
proto snes mi dej mi
věčná kouzla hvězdy
věčnou moc
nebo už nevzlétne
nikdy fénix
ve mně
neděle 9. listopadu 2008
Podzimní
Je ve mně cosi co si
Oblibuje samotu
Chodívá po pahorcích
Na návrších drží stráž.
Pravda
Za nocí chladných a větrných
Tělo by rádo tulilo se
Kdyby bylo ke komu
Není však
A tak
Setrváváme vcelku
Pokojně.
Zlatý podzimní list
Dávno již od stromu odloučený
Spočívá na hladině
Nezčeřené
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)